Get Adobe Flash player

O nas

Dziecięco-Młodzieżowa Rewia "AKCENT" powstała w październiku 1994 r.
w Szkole Piosenki i Tańca w Częstochowie, pod kierownictwem Krzysztofa Fibicha -
założyciela, muzyka, choreografa i dyrektora artystycznego zespołu.

Od września 2006 r. uruchomiona została krakowska grupa taneczna pod kierownictwem Katarzyny Fibich-Łysek - dyrektora szkoły i zarazem choreografa
oraz Karoliny Fibich, która czuwa nad efektownymi umiejętnościami tanecznymi dziewcząt.


Autorką wszystkich tekstów piosenek zespołu oraz pomysłodawczynią i projektantką kostiumów jest Magdalena Fibich.

Rewia "AKCENT" specjalizuje się w muzyce rozrywkowej opartej na tańcu i piosence, ilustrującej bogaty świat wyobraźni dziecka , który nabiera cech wielkiego estradowego show. Te muzyczne widowiska wzbogaca doskonała choreografia, scenografia oraz ponad 1000 barwnych kostiumów. Zespół cechuje różnorodność prezentowanych na scenie form tanecznych - od stylizacji muzyki broadwayowskiej, musicalowej, stepu, poprzez inspiracje taneczne i muzyczne różnych narodów, w tym i polskiej do współczesnego tańca. "AKCENT" - to grupa dziewcząt - entuzjastek piosenki i tańca, uczennic szkół podstawowych, licealnych i szkół wyższych w wieku od 5 - 21 lat.

Rewia "AKCENT"- to obecnie zespół z 30- letnią tradycją.

Założeniem kierownictwa Szkoły Piosenki i Tańca jest jednoczesne rozwijanie uzdolnień tanecznych, wokalnych, muzycznych, jak i również kształcenie wrażliwości estetycznej dziecka. Adepci rewii uczą się podstaw techniki z klasyki baletu, tańca nowoczesnego opartego na modern jazzie, tańca rewiowego, irlandzkiego, towarzyskiego, stepu amerykańskiego, rytmiki, gry aktorskiej na scenie , układów choreograficznych, historii muzyki rozrywkowej, piosenek oraz sztuki interpretacji wykonywanych utworów. W czasie swojej bogatej i aktywnej działalności Rewia "AKCENT " wystąpiła w ponad 800 koncertach na terenie całego kraju i poza jego granicami (Czechy, Słowacja, Łotwa, Niemcy, Ukraina ).

Zespół przynależy do World Dance Sport Federation.

Uczestniczył w wielu imprezach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych - TVP 1, TVP Polonia, TVP3 Katowice, TVN. W dorobku zespołu znajduje się 57 autorskich piosenek nagranych w studio muzycznym. Corocznie dziewczęta z Rewii mają swoją sesję zdjęciową, prasową i filmową.
Rewia "AKCENT" jest cenionym zespołem przez środowiska artystyczne w kraju i za granicą, działającym dynamicznie na południu Polski oraz spełnia zaszczytną rolę ambasadora kultury polskiej za granicą.